ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста испратено утрово

Според партијата, потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавувала зошто продава се друго.

-Попусто се пишува Македонец ако тоа не е признаено од соседите и ако продава јазик, историја, идентитет. Четири години Заев е власт и четири години немаме мрднато на полето на евроинтеграциите. Четири години е власт и Заев нема идентитетско обележје кое не го има донесе под прашање. Сега оваа битка на Заев е да ја сочува фотелјата во СДСМ. Внатрешните проблеми сака да ги прикаже како проблеми на државата. Изворот на сите проблеми е Зоран Заев. Премиерот во заминување Заев и неговата квислиншка влада мора да паднат за да Македонија почне да победува. Нема друг премиер во светот кој молчи на навредите од официјални лица од други земји како што тоа го прави Зоран Заев. А, молчи зошто квинслингот Заев има путер на главата. Затоа што игра нечесно и се коцка со светите работи на народот. Доста е, Заев мора да си оди за да дојде слобода за народот, се вели во соопштението.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.11.2020 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега