ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствен политичар во Европа кој тужи, суди и дели милионски тендери во исто време

ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот. Според партијата, поранешниот премиер и лидер на СДСМ Заев е правдоубиец и ја загрозува европската иднина на Македонија.

1. ЈО молчи и не отвора постапка против Заев за кроење на обвиненија и диктирање на пресуди.

2. Зоран Заев е правдоубиец и ја загрозува европската иднина на Македонија.

3. Зоран Заев е единствен политичар во Европа, деспот, кој е и тужи и суди и дели милионски тендери во исто време.

4. СДСМ со Зоран Заев на чело само тоне. Криминалецот од Муртино ја направи партијата банда.

5. Правна држава ќе има само кога Заев ќе се соочи со правдата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 20:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега