ВМРО-ДПМНЕ за оставката на Дурловски: Тоа е негов личен став кој ние го почитуваме

По оставката на Игор Дурловски од својата пратеничка функција како дел од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, од опозициската партија објаснуваат дека тоа е личен став на пратеникот кој тие ќе го почитуваат.

„Тоа е личен став на Игор Дурловски кој ние го почитуваме. Како што кажува и самиот тој останува верен на Македонија, но и на Коалицијата за Обнова на Македонија и ВМРО-ДПМНЕ. Тој меѓудругото останува и стратешки соработник на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф.др.Христијан Мицкоски“ – велат од партијата.

Доцна попладнево, Игор Дурловски, преку статус на социјалната мрежа ФБ објави дека ќе си поднесе оставка од пратеничката функција бидејќи политичката прагма е неподнослива и неморална.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 22:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега