ВМРО-ДПМНЕ со сочувство до семејството на Амди Бајрам: „ ќе се памети по своите заложби и говорења за правата на Ромите“

Изразуваме длабоко сочувство до семејството и најблиските за ненадејната смрт на Амди Бајрам, долгогодишен пратеник во собранието на Република Македонија и претседател на партијата Сојузот на Ромите, стои во телеграмата со сочувство од ВМРО-ДПМНЕ.

„Бајрам беше политичар кој се вгради во македонската општествено политичка сцена и во текот на неговиот неколку децениски политички ангажман ќе се памети по своите заложби и говорења за правата на Ромите“, стои во телеграмата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 15:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега