ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот: И покрај притисокот на администрацијата СДСМ доживеа дебакл на „Маршот за правда“

 

ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот. Според партијата, СДСМ и покрај притисокот на администрацијата доживеа дебакл на „Маршот за правда“.

1.ВМРО-ДПМНЕ најавува инфраструктурен бум. Две милијарди евра за автопатишта и уште над 300 милиони евра за нови канализациони и водоводни мрежи.

2.Семејството Заеви инволвирано во најголемиот криминален случај “Рекет”. Главни конструктивци на мрежата се Зоран и Вице Заеви.

3.СДСМ и покрај притисокот на администрацијата доживеа дебакл на „Маршот за правда“.

4.Нина Ангеловска да и соопшти на јавноста колку пари ја чинат државата вработувањата од денот на објавувањето датум за избори.

5.СДСМ со одржувањето на маршот потврди дека правдата во државата е заробена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 20:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега