ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи уредба за награда на лекарите, кои се во првите борбени редови против коронавирусот

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, по барање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Унгарија испрати заштитна опрема за Македонија.

1. На барање на Мицкоски, Унгарија испрати заштитна опрема за Македонија - Маски за полицијата и скафандери за лекарите.

2. Поради задоцнетите мерки за заштита и превенција бројот на заразени од коронавирусот од ден во ден се згочемува.

3. ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи уредба за награда за лекарите, кои се во првите борбени редови против коронавирусот.

4. Земјоделието тоне. Земјоделските продукти акапуваат по нивите. Власта не им помага на земјоделците.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега