ВМРО-ДПМНЕ: Ќе поднесеме уредба за исплаќање на награда за лекарите и медицинскиот персонал

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Од партијата велат дека мерките не се доволни, а 160.000 луѓе остануваат без работа.

1. ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи уредба со сила на закон за исплаќање на награда за лекарите и медицинските работници. Тие се нашите херои.

2. Мерките на владата не се доволни. Над 160.000 луѓе остануваат без работа.

3. Угостителско туристичката дејност оди во провалија. Над 15 илјади работници добиле отказ и нема да земат плата.

4. Власта и понатаму глува на потребите на учениците. МОН не сака да ка укине државната матура за учебната 2019/2020 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2020 - 20:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега