ВМРО-ДПМНЕ: 12% од заразените во Македонија се лекари, бидејќи немаат соодветна заштита

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, од вкупниот број на заразени од Ковид-19 во Македонија 12 отсто се лекари.

1.Од заразените во Македонија, 12% се лекари, тоа е поради недоволната заштита.

2.МНР ништо не работи. Десетици македонци заглавени на аеродромите низ светот и граничните премини помеѓу европските држави.

3.Министрите и функционерите на власта не се откажуваат од своите примања во знак на солидарност, а кратат од работниците.

4.Бизнисите пред колапс.Потребни се реални мерки. 50% државно финансирани придонеси и плати.

5.Сточарите пред колапс. Во средина на сезона на откуп, не е откупено ниту 20% од јагнето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 20:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега