ВМРО-ДПМЕ освои 21, СДСМ 9: Ова се општините кои добија градоначалници во првиот круг

34 од вкупно 80 општини во Македонија добија градоначалници уште во првиот круг. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ издвои убедлива победа на првиот круг од локалните избори кои се одржаа вчера.

ВМРО-ДПМНЕ освои 21 градоначалничко место, СДСМ - 9, ДУИ – 3, а Демократската партија на Турците во Македонија еден градоначалник.

18.10.2021 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега