Влеговме во штала што не ја користиме со години а ова го најдовме внатре

Корисниците на „Редит„ ги шокираше оваа бизарна фотографија, поради која помислиле дека постојат некои митски суштества.

Сепак со фотографијата објавени се и објаснувања , кои се застрашувачки сами по себа.

Се работи за остатоци од гнездо на стршлени, а гнездото се слеало со дрвената фигура на која и настанало, напишал еден од корисниците.

Гнездото е пронајдено во тара напуштена штала позади куќа која семејството не ја користиа ова сеуште се наоѓа таму- било напишано пос сликата.

Како и повеќето инсекти, тое го користат гнездото само една госина а потоа заминуваат.

За среќа ова е пронајдено после заминувањето на инсектите, празно.

 

 

 

 

21.04.2017 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа