Влегле со пиштоли - вооружен грабеж во Скопје

Во 20 часот било пријавено дека во маркет на улицата „Методија Митевски“ во Скопје три лица од кои едниот се заканил со пиштол, од вработените одзеле околу 23 илјади денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега