Влегле со пиштоли во спортска обложувалница во Скопје

 

Во 22 часот и 15 минути синоќа било пријавено дека во Скопје на улицата „Спиро Црне“, во спортска обложувалница три непознати маскирани лица и вооружени со огнено оружје-пиштол, извршиле разбојништво при што одзеле околу 12.000 денари.

Потоа, разбојниците избегале од местото на натсанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.

 

 

 

14.11.2017 - 13:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа