Влегле со автоматска пушка на бензинска во Визбегово

Во 3 часот по полноќ пријавено е дека во скопското село Визбегово во бензинска пумпа на „Макпетрол“ две непознати лица со закана со автоматска пушка извршиле разбојништво над вработениот при што одземен е дневниот промет.

Извршен е увид на местото на настанот, се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

 

 

 

20.05.2018 - 15:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега