Владимир Панчевски осуден на 3 и пол години затвор

 

Во Основниот суд во Велес по десетчасовната судска расправа поранешниот претседател на скопскиот кривичен суд Владимир Панчевски е осуден на 3 год и 6 месеци затвор.

Панчевски во завршните зборови на својата одбрана рече дека сите судии биле вклучени во предметите, и дека во својот исказ кажал од кои причини било така.

Пресудата ја објави судијата Валентина Ѓорѓиевска од Велешкиот суд, само 40 минути по завршните зборови на одбраната.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.08.2020 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега