Владата тврди дека Иванов добил покана да дојде - претседателот демантира

Од Владата за „Фокус“ велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО.

Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ соопштиле дека претседателот не бил поканет на денешната церемонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега