Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

 

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

-Почетната проценета вредност на овој автомобил, согласно проценката на  Бирото за судски вештачења, изнесува 14.372.208,00 денари, односно 230.000 евра – пишува во владиното соопштение.

Јавното наддавање ќе се изврши електронски на интернет страницата www.e-aukcii.finance.gov.mk

 

 

 

13.02.2018 - 20:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа