Владата повикува: Земете си билет за мисата на Папата

Владата на Македонија ги повика граѓаните да си земат билет за посетата на Папата и неговата миса, а по тој повод објавија и видео.

- На 7 мај, во Скопје, доаѓа Папата Франциск во Апостолска посета на Република Северна Македонија. Ги повикуваме сите граѓани кои се заинтересирани да присуствуваат, да подигнат билет за настанот од било која католичка парохија во државата, најдоцна до 3 мај 2019 година. За дополнителни информации посетете ја веб-страницата: papa.mk, велат од Влада, објавувајќи и видео.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега