Владата ќе го разгледа дополнетиот предлог за ребаланс на Буџетот

 

Владата на Република Македонија денеска (15:00) ќе ја одржи седумнаесетта седница на која ќе биде разгледан дополнетиот Предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година, соопшти владината прес-служба.

Дневниот ред за денешната седница предвидува владата да ја разгледа и информацијата на Министерството за финансии за статусот на проектот „Поедноставување на процедурите за известување и плаќање на персонален данок на доход за граѓаните“ кој го води Управата за јавни приходи.

Пред министрите ќе се најдат и неколку предлози за кадровски решенија, а исто така ќе бидат разгледани и дополнителни предлози и прашања.

 

 

 

28.07.2017 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа