Влада: Средбата со работодавачите на текстилниот кластер е на нивно барање

 

Владата на Република Северна Македонија категорично ги демантира и ги оценува како инсинуации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за средбата на премиерот Зоран Заев, министерот за финансии Драган Тевдовски и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска со делегацијата на работодавачите од текстилниот кластер.

Владата информира дека средбата е организирана на барање на работодавачите од текстилниот кластер со цел да се разговара за унапредување на условите за развој на текстилната индустрија.

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција посочи дека до нив стигнале инфомрации дека министрите Царовска и Тевдовски денеска во Владата ги повикале претставниците на текситлната индустрија и јавно праша  која е целта на оваа средба и зошто се случува токму после првиот круг од претседателските избори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.04.2019 - 18:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега