Влада: Иванов да се изолира од политичката сцена

Од Владата денеска се огласија со соопштение по прес-конференцијата на претседателот Иванов, во која тој јасно кажа дека не го менува ставот и не го потпишува договорот.

- Со жалење констатираме дека претседателот нема чувство на одговорност, превзема дејства на манипулација, им штети и на државата и на граѓаните, велат од Владата.

Според нив тој не се залага за решенија и не работи за иднината.

- Наместо да ја турка Македонија, подобро е сам да се изолира од политичката сцена, велат од Влада.

 

 

 

 

 

13.06.2018 - 19:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега