Вкупно 211 години: Ова се казните кои ги доби секој од обвинетите

Судот денеска изрече пресуди за случувањата во Собранието од 27 април. 

Ова се пресудите:

Митко Чавков-18 години затвор.

Душко Лазаров-15 години затвор.

Горан Ѓошевски-Леви-15 години затвор.

Митко Пешов-15 години затвор.

Оливер Поповски-13 години затвор.

Мунир Пепиќ-15 години затвор.

Абдуљфета Алими-7 години затвор.

Оливер Радулов-13 години затвор.

Јане Ченто-15 години затвор.

Игор Југ-12 години затвор.

Александар Василевски-Нинџа-8 години затвор.

Никола Митревски-Кољо-15 години затвор.

Младен Додевски-12 години затвор.

Горанче Ангеловски-12 години затвор.

Влатко Трајковски-15 години затвор.

Вилијам Михајловски-14 години затвор.

Игор Дурловски е ослободен од обвинението.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега