Вкупниот број на мртви во Италија надмина 8.000

Во последните 24 часа од коронавирусот во Италија починаа 662 луѓе, со што вкупниот број на мртви порасна на 8.165.

Бројот на новозаразени е 6.153, а вкупно од стартот на епидемијата бројката е 80.539. Од нив, 10.361 се опоравиле.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 18:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега