Вистинско чудо во Полска: Жена родила шесторка- докторите изненадени, очекувале пет бебиња

29- годишна жена од Полска, вчера родила шесторка, што е прв таков случај забележан во таа заемја. Бебињата од кои 4 се девојчиња, се родени со царски рез.

Иако е првпат во Полска, раѓање шесторка е ртко и во светот, а било и вистинско изненадување бидејчи доктрите очекувале 5 бебиња.

Претседателот Ангреј Дуда му честитал на семејството и на докторите преку твитер, додека пак локалниот фудбалски клуб им понудил доживотни фудбалски карти за секој нивни натпревар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 08:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега