Вистински херој: Доживеа срцев удар и беше во кома, но брзо се врати на терен (видео)

 

Славиша Ѓукановиќ минатата недела доживеа срцев удар на тренингот на францускиот тим Аикс и предизвика огромен страв во ракометна Франција.

Но, во спортски дух тој покажа лавовско срце.

 

И покрај тоа што беше во сериозна и критична состојба, поранешниот српски репрезентативец благодарение на својата фантатична физичка подготвеност успеал да се разбуди од кома во која бил три дена.

Тој ги израдува ракометните фанови и медиумите во Србија и Франција откако веднаш по будењето од кома се фотографираше насмеан од болницата, а сега пристигна уште едно посимпатично видео од последниот транинг на Аикс кој го посети Ѓукановиќ.

 

 

 

07.11.2017 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа