Висок број на казнети граѓани поради неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 650 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.03.2021 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега