Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови во салата – Немало греење и струја (ВИДЕО)

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип.

Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ виртуозот бил приморан да го прекине поради лошите услови, односно поради фактот што во салата немало греење, а имало проблеми и со струјата.

Во видеото во продолжение ќе можете целосно да видите за што точно станува збор:

Извор: mkvsti.mk

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега