Виолета Томовска: Излезете и гласајте за европска Македонија

Многу музички ѕвезди се вклучени во кампањата за претстојниот референдум и учествуваат во видео записите насловени како „Излези за европска Македонија“.

Во кампањата се приклучи и една од најдобрите македонски пејачки на народна музика, Виолета Томовска. Во видеото таа апелира до граѓаните – да излезат на референдумот и да гласаат „за европска Македонија.“

 

 

 

21.09.2018 - 09:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега