Викендов студени утра, од вторник пороен дожд и грмежи

Утре наутро ќе биде студено, преку денот променливо облачно со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

За време на викендот утрата ќе бидат студени, а дневната температура ќе биде во пораст, позначителен во почетокот на следната седмица.

Од вторник ќе има дестабилизирање на времето со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

22.09.2022 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега