Викендов не ни се погоди - и утре дожд и грмежи

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со локална појава на грмежи.

Утринската температура ќе се движи од пет до 11, а дневната од 17 до 26 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено претпладне и во пладневните часови.

  Дневната температура ќе достигне до 22 степени.

ФОТО: Мтв

најчитано сега