Викендот во Македонија заврши со голема трагедија: Се удави дете

Голема трагедија ја потресе Македонија кога петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето родено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца малолетници, вчера во 16:15 часот влегло во водите на Пчиња и се удавило.

Известен е јавен обвинител и извршен е увид. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 08:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега