Викендот почна со сонце, ќе заврши со невреме: Вонредна временска прогноза

Иако викендот ни почна со сонце, ќе ни заврши со дожд, а тоа е лоша вест за метеопатите.

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од југоисточен правец. Попладне дожд и грмежи во форма на невреме.

Температурите од 21 до максимални 29 степени.

Во Скопје до 26 степени, наутро сонце, попладне невреме.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 10:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега