Викенд временска прогноза: Очекувајте нова промена на времето

Времето ќе биде променливо облачно и студено со слаб претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум, а дневната температура ќе се движи  од минус еден до пет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со слаб претежно северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната температура до четири степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и студено време со магла по котлините. Во петок попладне и во сабота се очекуваат локални врнежи од дожд, а дневната температура од сабота ќе биде во пораст.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2019 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега