Викенд временска најава - По дождот сонце, па нова нагла промена

Од денеска до понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од понеделник кон крајот на денот ќе има нови локални врнежи од дожд.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), врнежи од дожд ќе има од понеделник до среда, кога се очекуваат и громотевици.

Утринската температура ќе биде во интервал од минус еден до четири степени, а дневната од 13 до 24 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 08:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега