Вигенин утре со предавање во македонското МНР

Шефот на бугарската дипломатија, Кристиан Винегин, утре во македонското Министерството за надворешни работи, ќе одржи предавање на тема „ЕУ и Западниот Балкан: Предизвици во 2014-та година“.

Предавањето ќе се одржи во Амфитеатарот на МНР во 11 часот.

09.01.2014 - 15:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега