(ВИДЕО)Стевчо пред судот: Ќе ги тепаме - не им се плашиме

Ексградоначалникот на Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, при излез од старата во новата зграда на Кривичниот суд во придружба на полицијата, покажа два прста и извика: „Ќе ги тепаме, не им се плашиме“, но не одговори на кого точно мисли, јави А1он. Јакимовски утрово беше уапсен и изведен пред судијката на претходна постапка Весна Димишкова и ја чека одлуката дали ќе му биде определен притвор

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега