ВИДЕО: Зима во јуни - снег ги изненади жителите на руски град

Во рускиот Анадир, во Чукотски, мештаните се изненадиле откако виделе дека паѓа снег.

Многумина на социјалните мрежи покажале дека зимата се вратила во овој крај.

Иако во бројни населени места снег паднал едвај неколку сантиметри, властите на Анадир одлучиле повторно да ги снабдат граѓаните со греење, бидејќи температурите значително се спуштиле, а се очекуваат лоши временски услови и во наредните денови. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 08:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега