ВИДЕО: Живкица Каленикова со емотивна порака за својата ќерка - „Знаев дека си посебна“

Македонската водителка на емисијата „Тунел“, Живкица Каленикова и нејзиниот сопруг, бизнисменот Зоран Калеников имаат 3 деца - Дарјан, Марко и Ана.

Таа на Инстаграм по повод Денот на ќерките сподели видео од нејзината ќерка која чита и зборува на англиски јазик.

Гордата мајка во опис на видеото напиша: „„Си помислив дека можеби ќе си “one of a kind” (посебна) кога успеа да ми се скриеш до 4-ти месец. Секој ден сум се поубедена дека е така. Љубов помеѓу мајка и ќерка. Среќен Интернационален ден на ќерките“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.09.2020 - 16:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега