ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу навивачите на Црвена ѕвезда на трибините - полицијата морала да интервенира

Навивачите на Црвена ѕвезда жестоко се степале меѓусебе за време на натпреварот во Копенхаген.

За време на првото полувреме дошло до инцидент на северната трибина.

„Делиите“ се степале меѓусебе.

Тепачката како што пренесува Курир.рс била брутална, па морала да интервенира и полицијата.

Има и повредени, кои биле изнесени на атлетската стаза, до возилото на Итна помош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2019 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега