ВИДЕО: Жестока бура беснее во Германија - ветерот откорна дрва и далеководи, патиштата се блокирани

Поради силна бура која ги откорнувала дрвата и далеководите во јужните и централните делови на Германија во прекин е и железничкиот и уличниот сообрачај.

Операторот на германските железнички Дојче Бан соопштил дека се одложени повеќе од 10 меѓуградски тргнувања, вклучувајќи ги и оние за Швајцарија и Франција.

Поради лошото време, од аеродромот во Франкфурт синоќа биле откажани 40 летови, додека осум авиони биле пренасочени.

Неколку луѓе се повредени во Офенбах, каде силниот ветер носе делови од фасади.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега