ВИДЕО: Жељко Самарџиќ играше оро до невестата на свадбата на македонскиот менаџер

Македонскиот менаџер Кристијан Стефановски се ожени после долгогодишната врска со девојката Ана Стојковска.

Парот вчера во еден скопски ресторан направија свадбена прослава и ја собраа речиси целата македонска и балканска естрада.

На прославата беа присутни Здравко Чолиќ, Владо Георгиев, Жељко Самарџиќ, Благоја Грујовски, Јоце Панов, Виолета Томовска, Влатко Лозановски и многу други.

На видеото од свадбата, објавено на Јутјуб, Жељко Самарџиќ игра оро, а Владо Георгиев му посака среќен брак со оваа позната песна, погледнете.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 17:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега