ВИДЕО: Згодната сопругата на Морозјук го направи „предизвикот на Златан“

Ирина Морозјук, сопругата на украинскиот фудбалер Микола Морозјук, која стана позната по нејзиниот необичен „стриптиз“ со топка, успеа да го исполни „Матрикс предизвикот“ на Златан Ибрахимовиќ – жонглирање со топката на градите слично како на славната сцена од филмскиот серијал „Матрикс“.

Златан го направи потегот и потоа ги предизвика Хабиб Нурмагомедов, Пол Погба, Новак Ѓоковиќ и Мино Рајола да го исполнат, но прва во акција стапи Морозјук покажувајќи импресивна контрола на топката.

„Многумина од вас не знаат, но омилен фудбалер (по мојот сопруг) ми е Златан Ибрахимовиќ. Морав да бидам дел од ова“, напиша Морозјук на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2019 - 21:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега