ВИДЕО: Земјотресот ја уништи најпознатата туристичка атракција во Порторико

Вчерашниот земјотрес со силина од 5,8 степени по Рихтер ја уништи најпознатата природна туристичка атракција во Порторико - Пунта Ветана.

Во земјотресот се повредени осум лица.

Срушена е и една црква во силниот потрес.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.01.2020 - 14:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега