ВИДЕО: Земал скалпел и исекол опашка од змија - ова го пронашол во внатрешноста

Кога би слушнале звук на змија во пустина, нашите инстинкти би не натерале да се свртиме во друг правец или да скокнеме и да застанеме на едно место, доколу звукот е во близина.

Најмоќен предупредувачки звук имаат токму ѕвечарките. Но што всушност го произведува тој звук? Сите знаеме дека има специфична опашка, но многумина ги интересира што има во неа. Погледнете во видеото и откријте:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега