ВИДЕО: Затворени вратите на преноќиштето за бездомници во Центар

Иако ЈП “Паркинзи на Општина Центар” и Општина Центар најавија преноќевалишта за бездомници во катната гаража кај Судска палата, не ги отворија вратите за оние без покрив над главата, кои тргнаа натаму да се згрејат во текот на студената ноќ.

Видеото на ТВ Нова во прилог сведочи за лажниот повик на општината.

 

 

 
 
11.01.2017 - 15:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа