ВИДЕО: Застрашувачко видео од Кочани - Маж се полеа со бензин и се запали

Во Трговскиот центар во Кочани денеска околу пладне се самозапали маж на 40-годишна возраст.

Според информации од очевидци, лицето се полеало со бензин по што извадило запалка и се запалило. Минувачи и граѓани веднаш се обиделе да му помогнат и да го изгаснат пламенот, употребувајќи противпожарни апарати од соседните дуќани, јавува Сител.

Лицето било однесено во болницата во Кочани со тешки изгореници и поради сериозноста на здравствената состојба итно е префрлен на клиниките во Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 17:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега