ВИДЕО: Запален политички билборд на ВМРО ДПМНЕ во Скопје

Откако претходно беше демолиран билборд на ВМРО-ДПМНЕ синоќа беше и запален еден од нив.

Билборд од политичка кампања на ВМРО ДПМНЕ ноќеска бил запален во Скопје.

Во однос на ова, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска на прес конференција им порача на оние кои го сториле ова дека ќе одговараат пред законот, по парламентарните избори закажани за 12 април, годинава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2020 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега