ВИДЕО: Запален луксузниот автомобил на Босанец - „Тоа е најверојатно сопругот на мојата љубовница“

Мухарем Ферхатовиќ е сопственик на скапоцениот „масерати“, кој денеска во околу 15:30 часот бил запален во Сараево.

„Се случи во околу три, половина час пред четири часот. Сестра ми слушнала дека се пали автомобил. Некој дошол да ми го запали автомобилот, а не сум никому должен“, рекол Ферхатовиќ.

Кога малку подразмислил рекол дека тоа може да биде сопругот на неговата некогашна убовница.

„Правев и јас грешки во животот. Не мислам дека таа го сторила тоа. Таа би го измила автомобилот, не би го запалила. Тој го направил ова поради убомора“, рекол Ферхатовиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега