ВИДЕО: Заев му помогна на Јункер да се симне од подиумот

Претседателот на Европската комисија Јункер, за време на фотографирањето пред гала вечерата на самитот на НАТО, не можеше да стои и се тетеравеше, па едвај се симна по скали.

Сепак тука беа другите лидери, помеѓу кои и Заев кој му помогна на Јункер да се симне по скали.

Тој од претходно има откриено дека боледува од ишијас и дека понекогаш болките му се толку големи што има проблем со движењето.

– Имам проблеми со движењето. Не сум пијан, туку имам ишијас. Би претпочитал да сум пијан, изјави Јункер минатиот месец.

 

 

 

12.07.2018 - 19:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега