ВИДЕО: Зачудувачка снимка и од БиХ, падна снег среде мај - „Е, ова ќе им покажуваме на внуците“

Жителите на Корчаница, кај Сански Мост, ги изненади снег во мај.

На интернет се појави снимка на која се гледа еден возач на камион кој стои на снежен нанос додека другиот снима.

„14. мај, а врне снег како во февруари. Е, ова ќе им го покажуваме на внуците“ - вели низ смеа снимателот.

Инаку Корчаница е дел од планината Грмеч.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2019 - 08:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега