ВИДЕО: За оваа наставничка по ликовно зборува цела Србија - нејзините ТВ часови ниеден татко не ги пропушта

Електронската настава која се довива преку интернет на почетокот збуни многу родители. Но, како што времето одминува од ден на ден се покажа дека не само што е нужна, туку е и добра.

Така, покрај учениците, многу мајки и татковци кои не одат на работа поради ситуацијата со коронавирусот, успеале да го обноват своето знаење од осмолетка и средно училиште.

Професорките кои предаваат на ТВ полека стануваат ѕвезди, а има и такви кои сјајно се снаоѓат пред камери и чии часови се интересни.

Една наставничка овие денови привлекува исклучително големо внимание, а тоа е наставничка по ликовно во Србија, која сакаат да ја гледаат и постарите генерации. Така нејзините предавања се најдоа и на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.04.2020 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега